Препарати за почистане детергенти
Основните 4 вида препарати за почистане: Как да изберем правилния?
Има 4 вида почистващи препарати, от детергенти до киселини. Има основни разлики между препарати за почистване, обезмаслители, абразиви и киселини.
Има толкова много препарати за почистване на пазара, но всички формули в крайна сметка попадат в една от четирите отделни категории: детергенти, обезмаслители, абразиви и киселини. В крайна сметка всеки има специфична работа, което означава, че е изключително важно да използвате правилния агент за задачата.
За да сме сигурни, че правите точно това, ние споделяме ще разгледаме детергентите като вид препарат за почистване и за какви задачи можете и за какви не можете да ги използвате.
Детергенти
Детергентите намаляват повърхностното напрежение на водата и улесняват разпръскването на почистващите продукти по повърхността или в тъканите.
Детергентите включват почистващи агенти, наречени повърхностноактивни вещества, които са дълговерижни въглеводороди, които са водолюбиви (хидрофилни) от едната страна и ненавиждат водата (хидрофобни) от другата.
Хидрофобният край се прикрепя към почвата, за да улесни водата да отстрани почвата от повърхността. Най-често срещаните видове препарати за почистване са препарати за съдове и пране, но терминът може да включва набор от продукти, включително шампоан и сапун за ръце. Освен това тези почистващи препарати могат да съдържат и други съставки, като ензими и омекотители за вода.
Кога да използвате перилен препарат
Детергентите са добри за много основни задачи за почистване, от миене на чинии и пране до почистване на подове. Имайте предвид, че това е само за почистване и не хигиенизира или дезинфекцира.
Но това е важна първа стъпка, когато искате да убиете микробите. Често е необходимо първо почистване на повърхности с препарат преди дезинфекция или дезинфекция, в зависимост от продукта.
Кога не трябва да използвате перилен препарат детергент
Детергентът не трябва да се използва в ситуация, в която препарат за почистване на водна основа не би бил подходящ (коприна или вълна) или pH на детергента не е съвместимо с повърхност (като мрамор).
Също така искате да сте сигурни, че използвате подходящото количество перилен препарат. С натрупването на перилния препарат той може да остави след себе си невидим слой филм, който може да улови мръсотия и минерали от твърда вода, придавайки на дрехите мръсен или избелял вид.